Popularny świetlik lekarski wykorzystywany jest od wielu lat nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie. Jest to jedna z pospolitych roślin leczniczych, która w naszym kraju ma szerokie zastosowanie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą bliżej poznać tą roślinę i dowiedzieć się, w czym może ona ewentualnie pomóc.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że świetlik lekarski może występować pod wieloma różnymi nazwami. W Polsce bardzo często nazywany jest po prostu świetlikiem łąkowym, złodziejem mlecznym albo ptasim oczkiem. Świetlik to fantastyczna roślina o niesamowitych właściwościach leczniczych. W Polsce świetlik występuje praktycznie na terenie całego kraju. Warto wspomnieć także i o tym, że jest to roślina całoroczna. Świetlik swoje niesamowite właściwości leczniczy zawdzięcza składowi, który jest bardzo bogaty nie tylko w flawonoidy , ale również w akubiny, które mogą pochwalić się silnymi właściwościami przeciwzapalnymi.

Najlepsze ziele na zapalenie oczu

tabletki świetlika na poprawę wzrokuŚwietlik lekarski najczęściej wykorzystywany jest oczywiście do zwalczania różnorodnych stanów zapalnych oczu (zwłaszcza spojówek). Napary z tej rośliny wykorzystywane są także przy walce z jęczmieniem na oku. W dzisiejszych czasach nasze oczy podatne są na wiele niebezpieczeństw, dlatego też warto zapewnić im doskonałą regenerację. Ciągła praca przed komputerem może powodować wysuszenie, dlatego też warto zadbać o swój wzrok. Świetlik lekarski – (https://evita.sklep.pl/pl/eyebright-swietlik-lekarski-430mg-100kaps.html) jest najlepszym wyborem dla tych osób, które zmagają się z uporczywym łzawieniem. Mowa tutaj nie tylko o łzawieniu spowodowanym katarem, ale również łzawieniem przy alergii.

Jakie dodatkowe zastosowanie?

Świetlik może okazać się bardzo pomocny nie tylko przy leczeniu oczu, ale również przy chorobach wątroby i leczeniu różnorodnych schorzeń żołądka. Roślina ta może być bardzo pomocna przy bólach głowy i bezsenności.