Zdrowie to najwyższa wartość, jaką człowiek dysponuje. Nie jest ono jednak dane raz na zawsze. Prawidłową pracę organizmu zakłóca wiele schorzeń. W dzisiejszych czasach, kiedy wiedza medyczna stoi na zaawansowanym poziomie, większości z nich można zapobiegać, a także je zwalczać, kiedy ich objawy dadzą już o sobie znać. W procesie tym warto posiłkować się naturalnymi lekarstwami, jakimi są zioła. Perełkowiec japoński znajduje szerokie zastosowanie o charakterze leczniczym. Preparaty z wyciągiem perełkowca są naturalne, nie obciążają organizmu, nie wywołują efektów ubocznych i są skuteczne.

Układ krwionośny

To z czego perełkowiec japoński słynie przede wszystkim, to wysoka zawartość witaminy P, którą zwykło określać się jako rutyna. Jej główne działanie to wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz ich uszczelnienie i udrożnienie. Dzięki temu, perełkowiec japoński pomaga zwalczać miażdżycę, obrzęki, żylaki, wspomaga pracę serca, zwalcza zakrzepowe zapalenie żył, poprawia krążenie obwodowe. Perełkowiec okaże się także pomocny w przypadku często pojawiających się krwotoków nosowych.

Zwalcza choroby

Wyciągi z perełkowca japońskiego stosowane bywają także w celu leczenia takich chorób jak: wrzody żołądka i dwunastnicy, schorzenia będące wynikiem działania pasożytów i robaków jelitowych, reumatyzm, egzema, łuszczyca, nadżerki szyjki macicy, choroby wątroby, zatok oraz cukrzyca.

Dostępność

Perełkowiec japoński występuje szeroko w przemyśle farmaceutycznym i suplementów diety. Perełkowca japońskiego można zakupić na Planteon.pl w postaci ziół.