Ciąża to wyjątkowy, ale i ciężki czas dla każdej kobiety. Kluczowe znaczenie ma w tym okresie dieta, która powinna dostarczać wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze zarówno dla maleństwa, jak i przyszłej mamy. Oto 3 sposoby na zdrową ciążę.

1. Jedzenie ma znaczenie

Dieta ciężarnej powinna być bardzo urozmaicona i bogata w produkty pełnowartościowe. Warto jeść chude mięso, tłuste ryby, brązowe ryże i kasze oraz mnóstwo owoców i warzyw. Wszelkie używki czy dania przetworzone powinno się bezwzględnie odstawić.

prenatal duo

2. Trochę sportu

W ciąży nie należy unikać ruchu. Jeżeli nie możemy uprawiać sportu tak jak dotychczas, warto codziennie wybrać się chociaż na godzinny spacer. Również basen polecany jest wszystkim ciężarnym, gdyż dobrze wpływa na kręgosłup. Warto również zmieniać pozycje co pół godziny np. przy oglądaniu telewizji czy siedzeniu przy stole.

3. Odpowiednia suplementacja

Warto sięgnąć również po suplementy, które pomogą dostarczyć wszelkie niedobory. Do takich należy między innymi: prenatal duo, polecany paniom w drugim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Zawiera między innymi: DHA – kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego 300mg , EPA – kwas eikozapentaenowy z oleju rybiego 39mg, witamina E – octan DL-alfa-tokoferylu 2mg oraz substancje pomocnicze, które pomagają w prawidłowym rozwoju maluszka. Jego atrakcyjna cena oraz łatwa dostępność sprawia, iż mamy chętnie po niego sięgają a lekarze polecają ten suplement ciężarnym.