Coraz większa świadomość tego jak jedzenie wpływa na zdrowie i jakość naszego życia, zachęca do odwiedzania sklepów ze zdrową żywnością. Stale rośnie ilość takich miejsc, zarówno stacjonarnie jak i w sieci. Zwiększa się nie tylko dostępność sklepów, ale też ich asortyment. Oferują produkty spożywcze, suplementy, kosmetyki i chemię gospodarczą.

Żywność ekologiczna

zdrowa żywność

Podstawowym asortymentem sklepów ze zdrową żywnością są produkty spożywcze. Głównie możemy spotkać się z ofertą produktów o długim terminie ważności, takich jak miody, kasze, bakalie, orzechy, makarony, soki i syropy. Większość z nich jest oznaczona certyfikatem świadczącym o ekologicznym pozyskiwaniu. Zdrowe jedzenie to nie tylko „bio”. Znajdują się tutaj też produkty bezglutenowe, bez laktozy i o obniżonej zawartości cukrów prostych. Coraz częściej można znaleźć oferty mięsa i produktów mlecznych.

Zioła i przyprawy

To kolejna, niezbędna kategoria w sklepach ze zdrową żywnością. Zalicza się do niej także herbaty i kawy, których jakość jest niezaprzeczalnie istotna dla dbających o zdrowie konsumentów. Zioła i przyprawy, stosowane głównie prozdrowotnie, mają sprawdzoną jakość, określone miejsce pozyskiwania i istotną ilość substancji czynnych.

Kosmetyki i chemia gospodarcza

Większość sklepów ze zdrową żywnością nie poprzestaje na ofercie produktów spożywczych. Znajdują się w nich olejki eteryczne, kosmetyki, a nawet chemia gospodarcza, która nie szkodzi środowisku naturalnemu. Opakowania takich produktów często są biodegradowalne lub pozyskiwane z recyklingu.