Rumianek ma wyjątkowo szerokie zastosowanie w leczeniu wielu, delikatnych dolegliwości. Z całą pewnością jest to sposób na radzenie sobie z problemami trawiennymi, czy delikatnymi stanami zapalnymi organizmu. Warto jednak poznać bliżej wszystkie zastosowania oraz właściwości rumianku, aby móc korzystać z nich na co dzień. Rumianek to obowiązkowy gość każdej domowej apteczki!

Rumianek właściwości lecznicze- kiedy warto po niego sięgnąć?

Rumianek działa doskonale jako środek przeciwzapalny (przeczytaj więcej tutaj). To dlatego warto sięgnąć po niego na przykład w przypadku zapalenia spojówek. Rumianek na pewno skutecznie zmniejszy opuchliznę, a także sprawi, że oczy nie będą tak bardzo swędzieć. Na pewno warto posiłkować się rumiankiem podczas leczenia farmakologicznego.
Kolejnym zastosowaniem rumianku, który był znany już przez babcie, jest oczywiście leczenie problemów żołądkowych. Rumianek, jak już było wspomniane, działa przeciwzapalnie i skutecznie pomaga uregulować pracę żołądka oraz jelit. Na pewno warto stosować go przy niestrawnościach, uczuciu przelewania się w brzuchu, czy ogólnie pojętych problemach trawiennych. 
Mało osób wie o tym, że rumiankiem warto też przemywać twarz! Zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się na niej wypryski, lub dochodzi do różnego rodzaju zapaleń na tle bakteryjnym lub grzybiczym. Napar z rumianku przyspiesza gojenie się drobnych ranek, działa ściągająco i skutecznie powstrzymuje świąd.