Bóle stawów to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która kojarzy się z osobami starszymi, mimo że może dotykać ludzi w różnym wieku. Ten rodzaj bólu może mieć przyczyny zapalne i niezapalne.

Przyczyny bólu stawów

Ból w stawach może mieć różne przyczyny. Najczęstszą z nich jest zbyt wysoka waga ciała, która niestety działa obciążająco na stawy. Innym powodem występowania bólu jest nadmiernie przeciążanie stawów, które najczęściej występuje u osób aktywnych fizycznie. Jednym ze sportów najbardziej obciążających stawy jest bieganie – by uniknąć bólu stawów warto biegać na przykład po leśnych ścieżkach zamiast po asfalcie. Również różne schorzenia mogą powodować ból stawów, należą do nich choroby jelit oraz różne infekcje bakteryjne.

Jak leczyć ból stawów?

Sposób leczenia bólu w stawach jest uzależniony od jego przyczyny. Osoby z nadwagą powinny zadbać o zrzucenie zbędnych kilogramów, ci natomiast, u których ból powoduje aktywność fizyczna powinni na jakiś czas ją ograniczyć. W każdym przypadku warto wybrać się do specjalisty, który zaproponuje sposób leczenia dolegliwości. 

Co jednak robić na bieżąco, by ukoić ból? Dobrym pomysłem jest stosowanie środków mających działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, jak na przykład Voltaren Max. Środki w postaci żelu są bardzo wygodne w stosowaniu, ponieważ działają bezpośrednio w miejscu bólu. Dodatkowo żel Voltaren Max szybko się wchłania, dzięki czemu ból ustępuje bardzo szybko. Taki produkt należy stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem.