Suplementy diety można kupić praktycznie wszędzie, często nawet na stacji benzynowej. Czy oznacza to jednak, że znajdziemy tam produkty naprawdę dobre i renomowane? Niestety nie zawsze. Tylko w dobrych aptekach i sklepach zielarskich można znaleźć suplementy MyVita, które polecane są praktycznie bez względu na wiek.

Kiedy przyjmować suplementy MyVita

Suplementy producenta MyVita są rekomendowane dla osób w różnym wieku i w różnych sytuacjach życiowych. Znajdzie się tutaj zarówno suplementy wieloskładnikowe, o doskonale dobranych dawkach, ale też na przykład witaminę D3 czy witaminę C. Te suplementy są polecane między innymi dla dzieci, którym należy podawać je bez względu na porę roku (mowa tutaj głównie o witaminie d). Suplementy diety warto przyjmować na przykład w okresie wiosny oraz jesieni, wtedy gdy ma się ubogą i monotematyczną dietę, gdy przyjmuje się antybiotyki lub jest się w trakcie trudnego leczenia. To właśnie w takich sytuacjach warto wspierać swój organizm za pomocą dobrze dobranych suplementów diety.

Jak dobrać suplementy diety dla siebie

Dobierając dla siebie suplementy diety warto jest wcześniej skonsultować się na przykład z lekarzem, z dietetykiem, co może być poprzedzone wykonaniem szczegółowych badań z krwi i moczu. Tak jest na przykład w przypadku witaminy D, której niedobór jest bardzo szkodliwy, jednak którą można również przedawkować (o czym wie wciąż niewielu Polaków).