W białkach, które biorą udział w budowaniu organizmu człowieka występuje dwadzieścia aminokwasów. Jednym z nich jest tyrozyna. Organizm produkuje ją sam, aczkolwiek potrzebny mu jest do tego inny aminokwas – fenyloalanina, który już musi być dostarczony z zewnątrz. Rola tyrozyny w treningu jest dość dobrze poznana, a suplementując ten aminokwas można znacznie poprawić wyniki. W jaki sposób aminokwas ten wpływa na wydajność? Skąd ją pozyskiwać?

W jaki sposób tyrozyna zwiększa wydajność treningu?

Działanie tyrozyny w czasie treningu opiera się głównie na fakcie, że jest ona prekursorem norepinefryny (noradrenalina) i dopaminy. Jej istotny wpływ na poziom tych neuroprzekaźników pokazuje fakt, że niedobór tyrozyny może być jedną z przyczyn depresji. Przyjęcie zwiększonej dawki tego aminokwasu powoduje trwające przez jakiś czas zwiększenie produkcji wspomnianych neuroprzekaźników. Noradrenalina jest odpowiedzialna za pobudzanie organizmu do działania, a więc zwiększa się motywacja i chęć do ćwiczeń. Dopamina powoduje ogromny wzrost energii. Jest również odpowiedzialna za koordynację mięśni.

Suplementy, czy naturalne źródła tyrozyny?

Tyrozyna w kapsułkach od evita.sklep.pl pozwala na uzyskanie nagłego wzrostu jej ilości we krwi. Dzięki temu właśnie otrzymuje się pozytywne efekty. Przyjmowana naturalnie natomiast powoduje utrzymywanie się stałego, dość wysokiego poziomu, który wpływa pozytywnie na wiele aspektów działania organizmu, ale nie daje tak spektakularnego efektu. Należy pamiętać, że nie należy przyjmować tyrozyny w kapsułkach na stałe, lecz tylko doraźnie.