Sucha, zniszczona, pomarszczona lub nieefektownie wyglądająca skóra dłoni powoduje spory dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Może doprowadzić do wielu kompleksów i sytuacji, w których ktoś będzie się wstydził pokazywać swoje ręce w przestrzeni publicznej. Ratunkiem dla skóry dłoni jest wówczas odpowiednio dobrany krem do rąk. Od produktów dostępnych na rynku można dostać istnego oczopląsu. Co zatem zrobić, by się nie pogubić i wybrać kosmetyk dostosowany do indywidualnych potrzeb danej osoby? Podpowiadamy!

Rodzaje kremów do rąk

Kremy dobiera się zgodnie z ich przeznaczeniem, więc zanim ktoś zdecyduje się na zakup danego produktu, powinien sprawdzić, do jakiego rodzaju skóry jest przeznaczony oraz jakie cele realizuje. Bardzo wiele osób uskarża się na suchą skórę, więc muszą one zadbać o dobry krem nawilżający lub odżywczy, który zregeneruje martwe komórki skóry, zwłaszcza u osób w nieco późniejszym wieku. Jeśli skóra na rękach nieładnie się łuszczy, jest to sygnał, iż pora zastosować krem przeciwzmarszczkowy. Produkowane są także kremy lecznicze do różnego rodzaju defektów skóry i urazów, aby przyspieszyć gojenie ran lub wyleczyć egzemę na rękach. Osoby, których dłonie narażone są na szkodliwe czynniki zewnętrzne, powinny zakupić natomiast krem ochronny, który będzie stanowił naturalną barierę.

Składniki kremów do rąk

Podczas zakupów warto również zwracać uwagę na skład poszczególnych produktów. Najlepszy jest krem do rąk z manada.pl, który skomponowany został na bazie naturalnych składników. Do zmiękczania szorstkiej skóry przyda się krem z emolientami. Wiele kremów dostępnych w sprzedaży zawiera podstawowe witamy takie jak: A, E, C lub K. Uważać należy z pewnością, jeśli w składzie produktu znajdują się parabeny, czyli substancje konserwujące oraz tzw. ulepszacze koloru lub zapachu. Alergicy powinny sprawdzać również, czy dany krem nie zawiera elementów, które mogłyby wywołać reakcję alergiczne.

Dobry krem do rąk – jakie powinien mieć cechy?

Dobry krem nie powinien być ani zbyt rzadki, ani zbyt gęsty. Powinien pozwalać łatwo aplikować się na skórze i najlepiej, gdyby odznaczał się także szybkim wchłanianiem. Produkty wysokiej klasy posiadają stosowne atesty i certyfikaty, więc warto czytać etykiety na kremach dostępnych w sklepach stacjonarnych bądź internetowych. Oczywiście krem do rąk powinien również mieć przyjemny dla nosa zapach. Gdy rano posmaruje się dłonie, zapach kremu może towarzyszyć jego użytkownikowi przez wiele godzin, więc z pewnością trzeba zrezygnować z zapachów drażniących. Najlepsze kremy to również produkty wydajne, które wystarczają na bardzo długo.