Uprawianie sportu zawodowo, czy też rekreacyjnie łączy się z odnoszeniem kontuzji kończyn oraz tułowia.” Bez bólu nie ma efektów” – tak głosi dewiza zaprawionego sportowca i kulturysty Arnolda Schwarzeneggera. Kontuzje nie muszą wcale stać na drodze do dalszego uprawiania sportu — wystarczy zainwestować w dobrą opiekę pourazową.

W czołówce specyfików dla sportowców oraz fizjoterapeutów znajduje się Stadiopasta. Jest to kremowa pasta na bazie mineralnej zielonej glinki oraz wyciągów z roślin leczniczych z naturalnymi aromatami. Przeznaczona do stosowania zewnętrznego na skórę kontuzjowanego miejsca na ciele. Jej użycie jest uniwersalne, a to najbardziej skuteczne i polecane sposoby zastosowania Stadiopasty:

 

1) Smarowanie obrzęków powstałych wokół stawów, które uległy zwichnięciu lub skręceniu, skróci czas zmniejszania się opuchlizny i przywróci zdolność ruchową kończyny.

 

2) Nakładana warstwowo na zsiniałą skórę działa regenerująca, a jony soli mineralnych zawarte w paście przyśpieszą schodzenie siniaków oraz śladów po stłuczeniu.

 

3) Stosowana miejscowo na bolący mięsień prowadzi do zmniejszenia ogniska bólu oraz załagodzenie boleści. Zaleca się dokładne wsmarowanie specyfiku w brzusiec mięśnia.

 

4) Stadiopasta dzięki działaniu przeciwzapalnym nadaje się do leczenia zwyrodnień stawowych i stanów zapalnych tkanki miękkiej ścięgien oraz więzadeł. Regularne użycie smarowidła wspomaga leczenie oraz ochrania przed występowaniem stanów zapalnych w miejscu kontuzji. Środek można zamówić w tym miejscu.

 

5) Ekstrakty ziołowe koją i relaksują przeciążone pracą mięśnie, dlatego doskonale nadaje się na masaż fizjoterapeutyczny mięśni oraz ścięgien, nie tylko w gabinecie specjalisty, ale również w domu.