Każda kobieta w ciąży oraz karmiąca powinna szczególnie o siebie zadbać serwując swojemu organizmowi odpowiednią ilość witamin. Jak wiadomo w ciąży oraz w okresie karmienia istnieje zwiększone zapotrzebowanie na szereg witamin, dlatego bardzo istotna jest suplementacja sprawdzonym preparatem. Przez specjalistów polecany jest między innymi Prenatal DUO, który zawiera bardzo dobrze skomponowany szereg witamin oraz minerałów potrzebnych kobietom w ciąży, oraz w okresie laktacji.

Komu polecany jest Prenatal DUO?

Penatal Duo jest suplementem diety, który jest dedykowany dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży, a także w okresie laktacji, ponieważ podczas karmienia piersią potrzebne jest dostarczenie organizmowi dobroczynnych substancji. Witaminy Prenatal DUO zawierają bardzo dobrze skomponowaną ilość składników o dobrym przyswajaniu. W składzie znajdziemy między innymi kwas foliowy, kwasy dha oraz epa, a także dużą dawkę żelaza, ponieważ w jednej kapsułce zawarte jest 30 mg. W połączeniu z kwasem foliowym, którego wartość referencyjna w jednej kapsułce wynosi aż 400% jest łatwo przyswajalny dla organizmu kobiety oraz maleństwa.

Szereg witamin

prenatal duo

Dodatkowo w składzie suplementu Prenatal DUO można znaleźć jod oraz dużą dawkę witaminy D, witaminy B6 oraz B12. Dodatkowo suplement został uzupełniony o selen i laktoferynę. Z kolei w suplemencie DHA można znaleźć witaminę E, kwas dekozaheksalenowy oraz kwas RPA. Suplement jest jednym z najbardziej renomowanych przez ginekologów oraz doradców laktacyjnych. Warto podkreślić, że nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia na dobę, a preparat jest suplementem diety, dlatego nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.