Gurmar jest rośliną występującą w południowych Indiach, jej najważniejszą częścią są liście, których żucie ogranicza ochotę na słodkie produkty. Najprościej rzecz ujmując, jest to roślina o właściwościach znieczulających kubki smakowe. Bardzo często wykorzystuje są tę roślinę jako wsparcie w walce z cukrzycą typu A oraz typu B.

Oprócz tego, że gurmar zmniejsza apetyt na słodkie produkty, posiada także szereg innych właściwości zdrowotnych. Między innymi działa przeciwzapalnie, przeciwpasożytniczo, moczopędnie. Obecnie na rynku roślina jest dostępna w formie tabletek, można też przyjmować ją w formie herbatki ziołowej i to nawet trzy razy dziennie. Chociaż nie wykryto żadnych działań niepożądanych, to warto zachować umiar w spożywaniu rośliny.gurmar zastosowanie

Jakie ma działanie?

Warto podkreślić to, że działanie gurmaru można zaobserwować wyłącznie po jego regularnym stosowaniu, także trzeba być cierpliwym. Roślina pomaga w odtruwaniu organizmu, może pomóc w odbudowie trzustki, działa przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo, jest bardzo pomocna w procesie odchudzania, oczywiście w przypadku zachowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Herbatki z guramaru polecane są osobom, które nie potrafią opanować pokusy podjadania słodyczy i chciałyby walczyć z tym łakomstwem.

Przyjmując zioła warto oczywiście zachować ostrożność. Pamiętajmy, że każdy produkt spożywany w nadmiernych ilościach może powodować skutki niepożądane. W przypadku ciąży czy karmienia piersią najlepiej powstrzymać się od spożywania naparu.